ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ

Plastik cerrahi, öncelikle işlevi geri kazanmak veya fiziksel görünümü değiştirmek için yapılmasına bağlı olarak rekonstrüktif veya estetik cerrahi olarak geniş bir şekilde sınıflandırılabilir.
Rekonstrüktif plastik cerrahi, disfonksiyonel (bir yapı veya organın çalışmasındaki bozukluk ile ilgili) vücut kısımlarını iyileştirmek için kullanılan bir tedavidir. Aynı zamanda bireyin görünüşünü değiştirebilse de öncelikle fonksiyonu geri kazanmak için kullanılır. Örneğin, travma yoluyla bütünlüğü bozulmuş yapıların çeşitli doku nakilleri ile tamiri, kopan bir parçanın yeniden yerine mikro cerrahi olarak dikilmesi vb.

Estetik plastik cerrahi prosedürleri, teknikleri ve prensipleri tamamen hastanın görünümünü iyileştirmeye odaklanmıştır. Her hastaya göre plan farklıdır. Burada hedef doğallıktan uzaklaşmadan daha güzel, daha çekici, daha genç bir görünüm elde etmektir. Bunları poliklinik şartlarında yapılan dolgu gibi işlemlerle veya estetik operasyonlar ile elde ederiz. Baş, boyun ve vücudun hemen hemen her bölgesine estetik bir işlem-ameliyat yapılabilir.

Doktorlarımız

Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WordPress Cookie Notice by Real Cookie Banner